ضعف چشم و درمان آن

چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 13:49

ضعف چشم و درمان آن

ضعف چشم,بیماری ضعف چشم,ضعف چشم در بارداری,علائم ضعف چشم,درمان ضعف چشم,درمان ضعف چشم با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان ضعف چشم,ضعف چشم را چگونه درمان کنیم,ضعف چشم در کودکان,ضعف چشم در بزرگسالان,ضعف چشم در نوزادان,ضعف چشم در بهار,ضعف چشم در تابستان,ضعف چشم در پاییز,ضعف چشم در زمستان,آشنایی با ضعف چشم,همه چیز در مورد ضعف چشم,ضعف چشم واگیردار است,ضعف چشم و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان ضعف چشم

ضعف چشم و درمان آن

به گزارش بی اس ام اس ضعف چشم-چه اتفاقی می‌افتد که یک‌مرتبه احساس می‌کنید چشم‌هایتان ضعیف شده‌اند؟ افرادی که عینکی هستند، می‌دانند که تاری ‌دید یکی از دلایل مهم ضعف چشم به شمار می‌رود، البته این حرف وقتی برای شما بیشتر محسوس خواهد بود که شماره چشم‌هایتان ده‌دهم یا صفر نباشد.ولی چرا عده‌ای در سنین پایین و عده‌ای در میانسالی دچار ضعف چشم می‌شوند و برخی دیگر تا سالیان سال حتی روی عینک را هم نمی‌بینند.دکتر افسر فراهانی دستجانی،جراح و چشم‌پزشک دراین‌باره میگوید،مطالعات زیادی در خصوص عوامل موثر در ایجاد عیوب انکساری انجام شده است که البته در برخی از موارد آن اختلافاتی وجود دارد، به‌عنوان مثال در مورد اثر مطالعه در فاصله نزدیک (خواندن و نوشتن)‌ مطالعاتی صورت گرفته است، ولی به طور یقین ارتباطی بین آن و نزدیک‌بینی ثابت نشده است ولی این گونه استنباط می‌شود که مطالعه تاثیر قابل توجهی در ایجاد نزدیک‌بینی ندارد، اما اصولا افراد اجتماعی و آنهایی که بیشتر مطالعه می‌کنند، بیشتر دچار عیوب انکساری و ضعف چشم میشوند.وی اظهار می‌کند: کار با کامپیوتر یا تلویزیون نتوانسته است ارتباط قطعی به ایجاد نزدیک‌بینی را اثبات کند به همین جهت استنباط بسیاری از متخصصان این است که استفاده از این وسایل نمی‌تواند عامل عینکی شدن باشد.

 ضعف چشم,درمان ضعف چشم,بیماری ضعف چشم

درمان ضعف چشم

طبق تحقیقات به عمل آمده رژیم‌های غذایی مختلف نتوانسته‌اند ارتباط مستقیم و ثابت‌شده‌ای را بین رژیم غذایی و ایجاد عیب انکساری و ضعف چشم پیدا کنند و استنباط بر این است که هیچ رژیم غذایی برای جلوگیری از عینکی شدن یا کم کردن نمره عینک وجود ندارد. چاقی ممکن است در ایجاد دوربینی نقش داشته باشد. با این حال نقش ثابت شده‌ای را از آن نمی‌توان پیدا کرد.به گفته دکتر فراهانی دستجاتی، ضربه‌ها از طریق تغییر در ساختمان چشم می‌توانند ضعف چشم و عیوب انکساری ایجاد کنند، همانند تغییرات بعد از پارگی قرنیه و ترمیم آن که ممکن است به صورت آستیگماتیسم خود را نشان دهد.وی خاطرنشان می‌کند:در مسمومیت ناشی از بیماری‌های تیروئیدی که چشم‌ها درگیر می‌شوند، ممکن است آستیگماتیسم ایجاد شود و افرادی که مبتلا به آب مروارید و آب سیاه می‌شوند یا نوزادان نارسی که دچار اختلالات چشمی می‌شوند و خوب درمان نمی‌شوند، بیشتر از دیگران مستعد ایجاد نزدیک‌بینی هستند.دکتر فراهانی دستجانی با بیان این که تاکنون آب و هوای گرم،داروهای ضدافسردگی و ضدحساسیت دلیلی بر ارتباط ضعف چشم را اثبات نکرده است، عنوان می‌کند: ارث نیز رابطه اثبات شده دقیقی با این مساله ندارد، یعنی ممکن است پدر و مادر کاملا سالم دارای فرزندانی عینکی باشند یا بالعکس، حتی در مورد سن نیز دیده شده است که در برخی موارد نزدیک‌بینی تا 30 سالگی افزایش می‌یابد و مجددا ممکن است بعد از 70 سالگی افزایش پیدا کند.

غذاهای تقویت کننده چشم!!
همه ی ما می دانیم که چه ویتامین هایی برای چشم لازم است اما ممکن است ندانیم که این ویتامین ها در چه غذاهایی وجود دارند؟

Eویتامین
شاید باور نداشته باشید یا این طور القا شده باشد که مواد غذایی در تقویت چشم تاثیر چندانی ندارند،در حالی که مطالعات نشان داده است،به عنوان مثال ویتامین E یکی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است که در تقویت چشم و جلوگیری از ضعف چشم موثر است.مقدار توصیه شده ویتامین E در مردان 10 میلی‌گرم و در زنان 8 میلی‌گرم در روز است.بهترین منبع ویتامین E نیز آجیل و روغن‌های گیاهی است.از سوی دیگر سلنیوم به جذب ویتامین ای و ساخته شدن آنتی اکسیدان در بدن کمک می‌کند. غذاهای دریایی حاوی مقادیر زیاد سلنیوم هستند.

 ضعف چشم,درمان ضعف چشم,بیماری ضعف چشم

درمان ضعف چشم

ویتامین A

از آنجایی که ویتامین Aدر تقویت چشم و جلوگیری از ضعف چشم از اهمیت بسزایی برخوردار است،آن را در هویج بیشتر از دیگر مواد غذایی می‌توان یافت.بررسی‌ها نشان داده است که میزان ویتامین Aموجود در یک هویج متوسط،دو برابر مقدار توصیه شده در روز است.پس مصرف این سبزی برای تقویت چشم بسیار موثر است.البته مواد غذایی دیگری نیز وجود دارند که حاوی مقدار زیاد ویتامینA  و دیگر مواد لازم برای سلامت چشم و جلوگیری از ضعف چشم هستند.

روی

مطالعات دیگری نیز حاکی از آن است که روی چشم را در برابر شب کوری محافظت می‌کند،زیرا روی بخشی از یک آنزیم است که تعداد رادیکال‌های آزاد را کم می‌کند،لذا در جذب ویتامینA  موثر است.روی را می‌توان در غذاهای دریایی، جوانه گندم و آجیل یافت.

ضعف چشم,درمان ضعف چشم,بیماری ضعف چشم

چربی امگا 3

چربی‌ها نیز برای جلوگیری از ضعف چشم و سلامتی چشم لازم هستند.اسیدهای چرب واحدهای سازنده ی چربی‌ها هستند و بعضی از آنها به این دلیل ضروری خوانده می‌شوند که بدن نمی‌تواند‌ آنها را بسازد و باید حتما از طریق مواد غذایی تامین شوند.از این رو گفته شده است اسیدهای چرب ضروری در تکامل بینایی نوزادان نقش بسزایی دارند.کمبود این مواد به ویژه چربی امگا 3 در بزرگسالان ممکن است سبب ضعف چشم و کاهش دید شود،حتی مطالعات نشان داده است که کمبود طولانی مدت آن ممکن است سبب تخریب شبکیه شود،زیرا بدن هر دو نوع اسیدهای چرب ضروری را به پروستاگلاندین ها تبدیل می‌کند که یکی از اثرات آنها کمک به خروج مایع چشم و تنظیم فشار داخل چشم است.بهترین منبع تامین امگا 3 ماهی است و مقدار توصیه شده دو بار در هفته می‌باشد.به طور کلی مواد غذایی که برای داشتن چشمی سالم توصیه می‌شوند شامل:روغن کبد ماهی،جگر و که هویج دارای ویتامینA هستند،اسفناج و کلم که لوتئین و گزانتین دارند، فلفل دلمه ای ،کلم،توت فرنگی و پرتقال به دلیل داشتن ویتامین C؛تخمه آفتاب گردان،بادام،فندق که دارای ویتامینE هستند، همچنین آجیل و غذاهای دریایی نیز از سلنیوم برخوردارند،جوانه گندم و آجیل به دلیل دارا بودن روی،و ماهی که دارای اسیدهای چرب ضروری است، از مواد غذایی مهم به شمار می‌روند.

منبع: تبیان،جام جم آنلاین

ضعف چشم و درمان آن

آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها زیبا باشد؟

سه‌شنبه 29 دی 1394 ساعت 11:22

آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها زیبا باشد؟

خواص دندان زیبا,فواید دندان زیبا,دندان زیبا درمانی,خاصیت دندان زیبا,خواص دندان زیبا درمانی,خواص دندان زیبا برای پوست,خواص دندان زیبا برای مو,خواص دندان زیبا برای جوانی,خواص دندان زیبا برای بارداری,خواص خوردن دندان زیبا,فواید دندان زیبا خام,فواید دندان زیبا پخته
آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها زیبا باشد؟

به گزارش بی اس ام اس امروزه، هیچ کاری ساده تر از سفید کردن دندان ها نیست، با پرداخت کمی پول، می توانید به راحتی، یک کیت سفید کننده دندان را از هر جایی، مثل داروخانه، سوپرمارکت، فروشگاه های لوازم بهداشتی و بدون شک از اینترنت خریداری کنید. فایدۀ این کیت های «آمادۀ استفاده» این است که «تقریباً» با همان روشی عمل می کند که در مطب های دندانپزشکی به کار گرفته می شود، استفاده از این کیت ها آسان است و به خاطر شرایط رقابتی با قیمت بسیار پایینی عرضه می شوند!

 سفید کردن دندان ها: چگونه انجام می شود؟

سفید سازی دندان ها، یا آن طور که عاملان آن ترجیح می دهند، درخشان کردن دندان ها پروسه ای است که در آن به کمک یک مادۀ اصلی، رنگ دانه های رنگی که طی سال ها بر روی مینای دندان ها تشکیل شده اند، محو می شوند.رنگی شدن زیبا نیست اما طبیعی است و بیان کنندۀ شیوۀ زندگی افراد (مصرف قهوه، چای، سیگار کشیدن، مشروب…)، پیر شدن، وراثت و گاهی اوقات مصرف آنتی بیوتیک هایی نظیر تتراسایکلین حین رشد و تشکیل دندان است.برای انجام این کار از یک مادۀ اصلی که عموماً از پروکسید کاربامید یا پروکسید هیدروژن (آب اکسیژنه) ، با دُزها و غلظت های کم یا زیاد، ساخته شده است، استفاده می شود. بدون شک محصولاتی که در داروخانه ها بدون نسخه فروخته می شوند (غلظت ۵ تا۷%)، از موادی که در مطب دندانپزشک استفاده می شوند، غلظت کمتری دارند. آیا این بدان معناست که محصولاتی که غلظت شان کمتر است، عوارض کمتری دارند؟

آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها زیبا باشد؟

 سفید کردن دندان ها: باز هم مستندات کم دربارۀ این موضوع

صحبت کردن دربارۀ سفیدسازی دندان راحت نیست، خصوصاً اینکه مستندات کمی در این باره وجود دارد و تحقیقات علمی اندکی در زمینۀ آثار سفید کردن دندان به ویژه سفید کردن دندان در خانه صورت گرفته است. با این حال طبیعی است که دربارۀ این موضوع تردید وجود داشته باشد، شاید به همین علت است که اخیراً بنابر یک تصمیمی که در اروپا گرفته شده، می باید غلظت پروکسید در تمام محصولاتی که بدون نسخه فروخته می شوند کاسته شود!

 این ماده واقعاً خطرناک است یا این فقط یک اقدام احتیاطی است؟

امروزه، سه نوع محصول در بازار وجود دارد: قطره همراه با ژل، باندهایی آغشته به مواد که آن را روی سطح دندان می چسبانند و یک نوع دیگر ژل که آن را با احتیاط و به وسیلۀ یک قلم روی دندان ها می مالند.باید توجه داشت که این محصولات دندانی متعدد و فراوان هستند، تمام این محصولات متناسب با ریخت شناسی همۀ دهان ها نیستند و نمی توانند هم باشند.

نکات مهمی که باید در نظر گرفته شود

در نتیجه، لثه ها بر خلاف آنچه در مطب دندانپزشک اتفاق می افتد، همیشه به طور واقعی محافظت نمی شوند، در دندانپزشکی با استفاده از محصولات سفید کنندۀ بسیار قوی این محافظت صورت خواهد گرفت. در نتیجۀ عدم محافظت، خطر باقی خواهد بود، در بین بعضی افراد ممکن است، از بین رفتن بافت یا صدمه دیدن بیشتر دندان ها دیده شود. البته خوشبختانه، این تغییرات موقتی و بازگشت پذیر هستند.سازنده های محصولات، اصرار دارند که به ما بقبولانند محصولاتی با دُز های پایین تر، برای سلامت ما بی خطر هستند. فقط مقدار اندکی از این مواد به بدن ما نفوذ پیدا می کنند! بنابراین، تأثیر آن در دراز مدت چیست؟ آیا مصرف این مواد به دفعات، یا مقدار بیش از حد آن خطرناک نیست؟

 هیچ چیز نمی تواند جای تجربۀ دندانپزشک شما را بگیرد

مطمئناً امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که دندان های شان را به راحتی و بدون دردسر سفید کنند، و از آنجایی که این کار کمک بزرگی به زیبایی است و نیاز به جراحی دندان ندارد، آن را مانند یک «خوددرمانی» ساده در نظر می گیرند.به یاد داریم زمانی را که داشتن دندان های سفید جزء ژست های زیبایی نبود، آن زمان داشتن یک کیت سفید کننده برای سفید کردن دندان ها کفایت نمی کرد و همه برای خود یک پا دندانپزشک نشده بودند!این فرآیند درخشان کردن دندان ها، باید پس از انجام آزمایش ها دهانی دندانی انجام شود. معاینات اهیت بسیار زیادی دارند و تشخیص هر نوع ناهنجاری (مانند پوسیدگی ها، دندان های ترک خورده، جراحت در سطح مینای دندان، مشکلات لثوی و…) بسیار مهم است و باید مورد درمان قرار بگیرند تا مشکل جدی تر نشود! به این ترتیب مانع از درد و مشکلات دیگر برای شما خواهد شد!

 معاینۀ دندان ضروری است

قبل از شروع فرآیند سفید سازی، انجام معاینات بسیار مهم است و در صورت نیاز باید جرم گیری یا پر کردن دندان صورت بگیرد تا سطوح دندان ها کاملاً پاک شوند. علاوه بر این شما باید از عوارض جانبی، خطرات احتمالی یا آسیب های این درمان (برای مثال حساسیت بیش از حد دندان ها یا التهاب دهان) و محدودیت هایش کاملاً آگاه شوید. یکی از محدودیت های این درمان این است که محصولات درخشان کننده فقط بر روی دندان های طبیعی اثر می گذارند و هیچ تأثیری بر روی دندان های سرامیکی یا کامپوزیت ندارند.باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر چه این درمان مؤثر است، اما معجزه نمی کند و بستگی به رنگ ابتدایی دندان ها، سن و البته میزان مصرف چای، قهوه و نیکوتین شما دارد.به طور خلاصه، این اطلاعات مهم و دقیق می توانند به شما کمک کنند تا به سمت این درمان ساده، واقعی و کاملاً شخصی بروید.

 آیا تصمیم گرفته اید که این کار را انجام دهید؟ چند توصیه…

قبل از هر چیز پیش دندانپزشک تان بروید و از او بخواهید دندان های تان را چک کند، در صورت نیاز آنها را پر یا جرم گیری نماید تا به این ترتیب، لکه های ظاهری از سطح دندان ها پاک شود.شیوۀ استعمال، دفعات مصرف و همچنین طول مدت درمان توسط محصولی را که انتخاب کرده اید از روی بروشور آن بخوانید و به خوبی یاد بگیرید.طی مدت درمان، دندان های شما نفوذپذیر هستند. در این زمان، از نوشیدن قهوه، چای و تمام خوراکی هایی که پر رنگ هستند مانند، چغندر و یا مصرف نیکوتین خودداری کنید.بعد از هر بار مصرف محصول درخشان کننده، دهان تان را به خوبی با آب بشویید.

منبع:aftabir.com

آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها زیبا باشد؟

چگونه از بروز دیسک گردن پیشگیری کنیم ؟

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 23:16

چگونه از بروز دیسک گردن پیشگیری کنیم ؟

دیسک گردن,بیماری دیسک گردن,دیسک گردن در بارداری,علائم دیسک گردن,درمان دیسک گردن,درمان دیسک گردن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان دیسک گردن,دیسک گردن را چگونه درمان کنیم,دیسک گردن در کودکان,دیسک گردن در بزرگسالان,دیسک گردن در نوزادان,دیسک گردن در بهار,دیسک گردن در تابستان,دیسک گردن در پاییز,دیسک گردن در زمستان,آشنایی با دیسک گردن,همه چیز در مورد دیسک گردن,دیسک گردن واگیردار است,دیسک گردن و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان دیسک گردن

چگونه از بروز دیسک گردن پیشگیری کنیم ؟

آیا شما هم به دیسک گردن مبتلا هستید؟ آیا از این بیماری در رنج هستید ؟

به گزارش بی اس ام اس : در اثر فشارهای مکانیکی و حرکات ایجاد شده به تدریج دیسک‌های گردن دچار تغییراتی شده که از حالت نرمال خود خارج و در نهایت سبب بیرون زدگی دیسک می‌شود.یک دسته از علائم ناشی از فشار بر روی ریشه‌های عصبی و دسته دوم فشار بر روی نخاع است. علائم فشار بر روی ریشه‌های عصبی گردن، قابلیت انتشار داشته و از گردن و شانه به سمت اندام‌های فوقانی منتشر می‌شود.بیمار غیر از درد، احساس بی‌حسی و یا خواب رفتگی در دستهای خود دارد. برخی بیماران دچار احساس کاهش قدرت دست‌ها می‌شوند. از سوی دیگر، برخی بیماران در اولین بار متوجه اختلال در حرکات ظریف دست‌ها هنگام نوشتن می‌شوند. این آسیبی که با فشار روی نخاع بروز می‌کند، جدی بوده و این بیماران با کاهش قدرت اندام فوقانی به پزشک مراجعه می‌کنند. همچنین ممکن است به تدریج اختلال در راه رفتن و حرکات پاها ایجاد شود.

چگونه از بروز دیسک گردن پیشگیری کنیم ؟

می توان کاربران کامپیوتر، حسابداران، خیاطان و آرایشگران و افرادی که امور دفتری دارند را از افراد مستعد به دیسک‌های گردن دانست و از آنجا که دیسک‌های گردن در این افراد شایع‌تر است، لذا باید ورزش‌های گردن به ویژه ورزش‌های ایزومتریک را به طور مرتب و روزانه انجام دهند تا عضلات گردن و شانه آنها تقویت شده و از برند دیسک گردن جلوگیری شود.افراد شاغل که معمولا در اکثر مواقع، سرشان در یک وضعیت قرار دارد، توصیه می شود این افراد در مراحل اولیه قبل از ایجاد علائم و درد در ناحیه گردن و سوزش ناحیه بین دو کتف باید ورزش کنند.

منبع:isna.ir

چگونه از بروز دیسک گردن پیشگیری کنیم ؟

مـشـکـلات مـردانـه دیـابـت

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 11:25

مـشـکـلات مـردانـه دیـابـت

دیـابـت,بیماری دیـابـت,دیـابـت در بارداری,علائم دیـابـت,درمان دیـابـت,درمان دیـابـت با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان دیـابـت,دیـابـت را چگونه درمان کنیم,دیـابـت در کودکان,دیـابـت در بزرگسالان,دیـابـت در نوزادان,دیـابـت در بهار,دیـابـت در تابستان,دیـابـت در پاییز,دیـابـت در زمستان,آشنایی با دیـابـت,همه چیز در مورد دیـابـت,دیـابـت واگیردار است,دیـابـت و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان دیـابـت

مـشـکـلات مـردانـه دیـابـت

به گزارش بی اس ام اس شاید اگر مبتلا به دیابت هستید یا همسرتان چنین مشکلی دارد این سوال ذهنتان را آشفته کند که «دیابت ناتوانی جنسی می آورد یا نه؟» جواب این سوال مثبت است؛ اما نه همیشه!عوارض ثانویه دیابت بر قلب و عروق، خونرسانی به آلت تناسلی را ضعیف و این مساله، نعوظ را دچار مشکل می کند. شاید زن با این مساله کنار بیاید و در لذت او اختلالی ایجاد نکند ولی این مساله در مردان باعث بازگشت اسپرم به سمت بیضه ها خواهد شد.البته مبتلایان به دیابت می توانند روابط زناشویی خود را داشته باشند اما رعایت برخی مسایل لازم است. مثلا لازم است قبل از آغاز رابطه به کمک قندهای نیمه ساده مثل بیسکویت یا یک تکه نان، ذخایر قند خود را شارژ کنند. ضمنا بهتر است مبتلایان از کاندوم استفاده کنند تا از انتقال عفونت های جنسی پیشگیری شود. مبتلایانی که از پمپ های انسولین استفاده می کنند نیز می توانند حین رابطه آن را از خود جدا کنند. در صورتی که خانمی متوجه بروز مشکل جنسی شد، باید سریعا به متخصص زنان مراجعه کند. پزشک با تجویز ژل های واژنی نه تنها مانع از خشکی واژن و دردناکی مقاربت می شود بلکه از بروز عفونت های قارچی نیز پیشگیری می کند اما مردان لازم است حتی قبل از بروز مشکل با پزشک خود مشورت کنند. هر نوع درمان جنسی با توجه به مشکلات هورمونی، عصبی، روانی، قلبی عروقی و پروستاتی فرد باید سنجیده و تجویز شود. بعد از آنکه پزشک فرد را از همه جوانب، مورد بررسی قرار داد، ممکن است مصرف داروهایی نظیر ویاگرا یا لویترا یا سیالیس را تجویز کند که به نعوظ سریع تر کمک می کنند.

مـشـکـلات مـردانـه دیـابـت

مکمل های آندروژنیک یا همان هورمون های مردانه نیز در شرایطی که فرد دچار نارسایی بیضوی باشد کاربرد دارد. تزریق بعضی داروها به آلت تناسلی نیز در شرایطی که مشکل مربوط به اعصاب باشد، مناسب است. ضمنا بسیاری از مشکلات روانی نیز می توانند عامل کاهش میل جنسی دیابتی ها باشند. بسیاری از داروهای خوراکی می توانند این حالت ها را از بین ببرند و لذت جنسی را به فرد بازگردانند اما به هر حال نباید مشکلات روانی را کوچک یا بی اهمیت شمرد.افسردگی وابسته به دیابت یا جدا از آن می تواند باعث مشکلات نعوظی شود و بر سایر درمان های دارویی نیز تاثیر منفی بگذارد. مراجعه به پزشک متخصص غدد در کنار متخصص بیماری های جنسی و روان پزشک و دریافت مجموعه ای از درمان ها در بهبود مشکلات بسیار موثر خواهد بود. ورزش نیز بر روابط زناشویی در مبتلایان به دیابت تاثیر مثبت می گذارد. مردانی که ورزش می کنند و تناسب اندام بهتری دارند از نظر جنسی در رتبه بالاتری قرار دارند. در صورتی که مبتلا به دیابت هستید و تحت درمان قرار دارید، بهتر است همسرتان را از این موضوع مطلع کنید چون در این صورت همراهی دارید که می تواند در صورت فراموشی مصرف دارو را به شما یادآوری کند.از هر ۱۰ پزشک متخصص غدد ۹ نفر اعتراف می کنند که در رابطه با مشکلات جنسی با بیمار خود صحبت نمی کنند. در حالی که ۸۷ درصد مردان و ۷۳ درصد زنان مبتلا معتقدند که لازم است در این رابطه پزشک آنها را مطلع کند؛ همان طور که اطلاعاتی در رابطه با تغذیه، ورزش و… در اختیار آنها قرار داده می شود.

منبع: medisite

مـشـکـلات مـردانـه دیـابـت

هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دراز نکشید

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 02:18

هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دراز نکشید

خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی خام,فواید سلامتی پخته

هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دراز نکشید

آیا می دانید به چه علت توصیه می شود که هنگام تماشای تلویزیون و یا مطالعه دراز نکشید؟

به گزارش بی اس ام اس : مطالعه در حالتی که چشم‌ها افتاده باشند موجب تفاوت در شماره چشم‌ها و یا تغییر در محور آستیگماتیسم چشم می‌شود. مطالعه و یا تماشای تلویزیون در حالت درازکشیده به صورتی که چشم‌ها حالت افتاده پیدا کنند مضر است و موجب مشکلات بینایی می‌شود. در هنگام مطالعه و یا تماشای تلویزیون فاصله چشم‌ها با کتاب و تلویزیون باید یکسان باشد و بهتر است چشم‌ها در حالت کاملا افقی قرار داشته باشند و به طور مستقیم به سطح نگاه شود.

هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دراز نکشید

برخی افراد هنگام مطالعه، روی یک دست دراز می‌کشند و کتاب را روی زمین قرار می‌دهند که در این حالت محور چشم‌ها به صورت عمودی نسبت به زمین قرار می‌گیرند. در این شرایط فاصله دو چشم با کتاب برابر نیست و این موجب مشکلات بینایی می‌شود.

هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دراز نکشید

در بسیاری مواقع افراد به مطب مراجعه می‌کند و می‌گویند مشکل بینایی دارند ولی شماره چشم آنها تغییر نکرده است. علت این مساله تغییر در محور آستیگماتیسم چشم در اثر مطالعه به صورت خوابیده است.بسیاری از کودکان دانش‌آموز به دلیل این‌که از مطالعه در حالت نشسته خسته می‌شوند روی دست دراز می‌کشند و کتاب را روی زمین قرار می‌دهند و مشق خود را در این حالت می‌نویسند. والدین باید به این مساله توجه داشته باشند و اجازه ندهند کودک در حال درازکش درس بخواند.

هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دراز نکشید

( تعداد کل: 22 )
   1       2       3       4       5    >>